ОДБРАНА ОД ПОПЛАВА

Нови Сад, 16. јун 2010.

ДУНАВ СЕ ПОВЛАЧИ, ТИСА УСПОРАВА

 

На водомеру код Новог Сада јутрос је измерено 688 цм, šест мање него јуче, док је водостај код Бездана за чак 27 цм мањи него приликом јучераšњих мерења. Према прогхнозама Републичког хидроиметеоролоšког завода у недељу ће се Дунав код Бездана спустити на 543, а код Новог Сада требало би да износи 642 центиметра. Без обзира на евидентно опадање водостаја дуж обале Дунава од Бездана до Бачке Паланке на снази су и даље мере ванредне одбране од поплава. Напомињемо да су у питању изузетно високи водостаји, међу највећима у протеклих стотињак година, па одбрамбене линије морају бити под сталним наѕором.

Највећи водостај Дунава код Новог Сада забележен је 1965. када је доистигао 778 цм, 1975. зауставио се на 710, 2006. на 745, а јуче је код Новог Сада измерено 694 цм.

Због раста поѕемних вода и проблема са септичким јамама на делу новосадског насипа у зони Јужног Телепа, данас је проглаšена  ванредна одбрана од поплава. Мере ванредне одбране, на овој локацији, спроводе се на око километар насипа. Ова деоница насипа била је проблематична и током 2006. године. Радови на санацији проблематичног дела насипа требало је већ да почну, али су пролонгирани због лоšих временских услова и високог водостаја Дунава. Радови ће  почети чим се Дунав довољно повуче.

Водостаји на Тиси су у благом порасту. Јутрос је код Титела измерено 732, а код Новог Кнежевца 755 центиметара. На овом делу Тисе водостаји су изнад граница ванредне одбране од поплава.

 

 
Поделите:
  • Кориснички сервис

    Бесплатан позив

    0800 21 21 21

    Радно време 9-14 часова

    korisnik@vodevojvodine.rs


    ШАЛТЕР САЛА СЛУЖБЕ ЗА НАКНАДЕ

    РАДНИМ ДАНИМА 8-14 ЧАСОВА
    Кориснички сервис
    Бесплатан позив

    0800 21 21 21

    Радно време 9-14 часова
    korisnik@vodevojvodine.rs

    ШАЛТЕР САЛА СЛУЖБЕ ЗА НАКНАДЕ

    РАДНИМ ДАНИМА 8-14 ЧАСОВА